Srčni pogovori

za poglobljen razmislek o življenju

PETRA KUŠAR

.

Knjiga pred vami je zbirka intervjujev s srčnimi ljudmi, ki lahko služi kot navdih za pozitivne spremembe tako na nivoju posameznika kot družbe.

V prvem delu se boste srečali s prebujenim pogledom na različna področja življenja (porod, vzgoja in šolski sistem, delovno okolje in vodenje, družbeni sistem, zdravo življenje, osebnostna rast in partnerski odnosi ter smrt in žalovanje), v drugem delu pa so zbrane zgodbe ljudi, ki so se uspeli dvigniti nad težke preizkušnje in preko njih na novo osmisliti življenje, ter tistih, ki so zapustili varno delovno okolje in se pogumno podali na pot svojega poslanstva.

Število strani: 240     Prva izdaja: Oktober 2024     Vezava: Mehke platnice z zavihki

Redna cena: 24,00 €

.

.

Petra Kušar, Srčni pogovori

Najlepše je, ko vidiš, da človek živi, kar predaja, da resnično verjame v to, kar dela, zaradi česar navzven izžareva posebno energijo.

Petra Kušar

Pokukajte v knjigo

Jana Fleišer: “Najboljša popotnica za otroka je, da ga naučimo, da je dovolj dober in edinstven točno tak, kot je. Da ga ne tlačimo v neke okvirje. Da ne omejujemo otroka zgolj s svojim pogledom na svet. Največja napaka je nedvomno ta, da otroke obremenjujemo z našimi neizpolnjenimi željami. Ali da se trudimo, da bi postali popolna facebook družina.”

Karel Gržan: “Danes moramo sami iskati informacije za in proti, ki nam dajo misliti. Ne smemo si dovoliti, da nas ujamejo v nek mehurček resnice in da bi namesto nas mislili drugi. Če ne uporabljamo več lastnega razuma, ne moremo govoriti o tem, da smo še svobodni. Nobena zdrava pamet in znanost ne obstajata brez znanstvenega dvoma in raziskovalne vedoželjnosti. Predvsem pa moramo biti zelo previdni do izpostavljenih avtoritet, ki zahtevajo, da mislimo kot one.”

Violeta Bulc: “Z ostalimi živimi bitji bi se morali naučiti sobivati, ne pa težiti k njihovemu nadvladanju. Človek mora nehati obvladovati naravo. Naučiti sem mora z njo resno sodelovati in sobivati ter se pri tem prilagoditi določenim pravilom, ki veljajo na planetu Zemlja.”

Sanja Lončar: “V Sloveniji živimo na rajskem delu sveta, kjer je še vedno možno dobiti pristno hrano. To, o čemer lahko Američani samo sanjajo, je pri nas za vogalom. Še vedno gremo lahko s kanglico po mleko. Kokoši, ki nam dajejo jajca, lahko poznamo po imenu. Lahko sami sirimo surove izdelke. V nekaterih državah je to prepovedano. V teh norih časih je privilegij živeti v Sloveniji.”

Cvetka Avguštin: “Znanstveniki so dokazali, da se že po eni uri sprehoda v naravi zmanjša s stresom povezana aktivnost možganov. Že dve uri preživljanja časa v gozdu sta dovolj, da se posameznikov imunski sistem okrepi za sedem dni.”

Andreja Cilenšek: “Ljudje se na koncu vračajo k preprostosti, v trenutke, za katere ni nujno, da so materialno zelo močni, so pa zanje posebni. Nekega gospoda, ki je ležal v postelji in ni smel več iz nje, sem vprašala, kaj si želi. Rekel je, da bi šel rad na balkon in gledal v nebo. Na koncu življenja se vračamo v pristnost v sebi. Prepoznamo malenkosti, ki dajejo smisel življenju.”

Milena Karanović: “Če živiš življenje nekoga drugega oziroma se zgleduješ po njegovi poti, se avtomatično oddaljuješ od lastne poti. Vse se začne s tem, da si vsak nalije čistega vina, se postavi na svojo pot in prevzame odgovornost za svojo svobodo in svojo rast.”

Damjana Bakarič: “Postajala sem čedalje bolj nezadovoljna. Vse redkeje sem bila sproščena. Na koncu mi je šlo na jok že ob vsaki malenkosti. Skratka, cel sistem se mi je sesul. Nikoli ne izgoriš zaradi dela. To govorijo tisti, ki se ne poglobijo v zadevo. Izgoriš zaradi odnosa, ki ga imaš do samega sebe in do življenja na splošno. Tvoji notranji programi te pripeljejo do tega, da izgoriš, ti pa izvirajo iz otroštva.”

srcni pogovori petra kusar intervjuvanci zalozba 5ka

Kdo je Petra Kušar?

Petra, magistrica ekonomike naravnih virov, je oseba številnih zanimanj, ki rada pridobiva nova znanja, še posebej s področij osebnostne rasti, duhovnosti in zdravega načina življenja.

Že kot majhna punčka je rada pisala (takrat sicer pesmi, zgodbice in dnevnik), pred dobrimi sedmimi leti pa je naneslo, da se je tej dejavnosti posvetila tudi poslovno; od takrat dalje namreč deluje v novinarstvu in marketingu.

Pisanje ji predstavlja način za izražanje njenega načina razmišljanja, deljenje koristnih informacij in širjenje navdihujočih zgodb.

Uživa v preživljanju časa v naravi, poglobljenih pogovorih, pohodništvu, plesu, raziskovanju lepot Slovenije in branju dobrih knjig.

Na življenje gleda kot na neprestano učenje in se trudi, da bi čim bolj sledila svojemu notranjemu glasu, saj verjame, da je ta tisti, ki vedno pozna pravo pot. Osredotoča se na iskanje dobrega v ljudeh in življenjskih situacijah.

Petra Kušar

Ostale zgodbe

Kdo je Damijan Janžekovič?

Za nasmehom preprostega fanta se skriva močna življenjska zgodba. Prav ta zgodba bolečine, depresije in različnih bitk ga je naredila močnejšega in sočutnejšega. V tem je našel navdih za študij pedagogike in psihoterapije, da bo lahko pomagal vsem »ranjenčkom«, ki jih razume v globine srca.

S svojim zgledom sporoča: »Možno se je dvigniti iz težkih in na trenutke nemogočih trenutkov. Nikoli ni prepozno začeti znova in vsak od nas si zasluži nov začetek.« 

(Namig: Obožuje kakav s smetano.)

Damijan Janžekovič – TEDx

Mnenja o knjigi IZ PEKLA DO ŽIVLJENJA: Bitka z depresijo

Medtem ko sem prvo knjigo brala z vmesnimi pavzami za izjokati se, sem drugo dobesedno požirala in se iz nje učila o tihi, zahrbtni in počasi uničujoči bolezni, ki se danes vsaj bežno dotakne vsakega šestega človeka. Dragi Damijan, hvaležna sem ti v svojem imenu in imenu vseh, ki v tvoji zgodbi najdejo navdih, moč, smisel in pot, da si se podal v bitko z depresijo, čeprav si vedel, da ena dobljena bitka še ne pomeni zmagati v vojni. Vedel si, da se pravo delo na sebi po tej zmagi šele začne in se odločil, da si daš priložnost.

Ines Ćeman

Včasih globokega. Na trenutke filozofskega. Na trenutke čustvenega in celo težkega branja. Bo knjiga dosegla svoj namen in komu pomagala, da si bo, tako kot Damijan, upal poiskati pomoč, namesto da bi vzdignil roko nadse? Bo zaradi nje tudi Damijanu lažje, saj tudi sam še predobro vem, da se nekatere rane nikoli ne zacelijo? Vsekakor! Ali pa, kot reče eden od protagonistov v knjigi: »Če boš rešil samo eno samo človeško bitje, si lahko čestitaš, naredil si ogromno!«

Aleš Prelog

Pokukajte v knjigo

Življenje je velikokrat napolnjeno z vprašanji brez odgovorov. Pogumno je iskati tiste odgovore, ki še naprej dajejo smisel v našem življenju. Včasih iskanje odgovorov vodi le do še več vprašanj, včasih pa je bolje, da česa ne izvemo nikoli. V mojem otroštvu je bilo veliko vprašanj, ki so me težila. Na nekatera mi je čas prinesel odgovor, druge odgovore sem moral poiskati, a na nekatera nisem imel odgovorov. So jih pa zato imeli drugi. Marsikdo mi je v tistem obdobju sicer poudarjal, da so določena vprašanja, ki jih je najboljše pustiti brez odgovora, a jaz sem kljub vsemu želel odgovore. Včasih je kruta resnica veliko lažje prebavljiva kot pa nevednost, vsaj v mojem primeru je bilo tako.

Pogledal me je in z nasmehom dodal: »Ti si že izjemno bitje. Zame si ti produkt lekcij, ki si se jih si se naučil. Za svoja leta si poln modrosti, saj si šel skozi marsikomu nepredstavljive, predvsem grozne stvari. In zraven mene sedi človek, ki je preživel toliko neviht in deževja, a je vseeno nadaljeval svojo pot. Bolečina te je okrepila, Damijan, dež pa te je s časom tudi očistil.«

Odvrnil sem: »Ravno to je tisto – včasih je vse, kar moramo storiti, da se preprosto odločimo. Da globoko vdihnemo in naredimo korak naprej ter stopimo ven iz cone udobja. Ljudje lahko za vedno stojimo v coni udobja in vedno bomo našli razlog, da ne bi stopili ven. Dejstvo je, da pri izstopu stopamo v neznano in ne vemo kaj nas čaka – morda bo bolelo, morda bo težko, morda bo neprijetno. In vse to je res, a hkrati bomo zapravili številne priložnosti v življenju, če stojimo na robu cone udobja. Najbolje je, da stopimo korak naprej in se odpravimo v neznano. Nikoli ne vemo, koliko lepih stvari nas tam čaka.«

iz pekla do zivljenja bitka z depresijo damijan janzekovic

“Trenutno je moj edini cilj v življenju biti srečen – resnično, intenzivno in dosledno srečen ter navdušen nad življenjem.”

Iz knjige IZ PEKLA DO ŽIVLJENJA – Bitka z depresijo, Damijan Janžekovič

Iz knjige IZ PEKLA DO ŽIVLJENJA – Izgubljeno otroštvo, Damijan Janžekovič

MOGOČE VAS ZANIMA ŠE PRVI DEL TRILOGIJE:

Iz pekla do življenja, Damijan Janžekovič

iz pekla do zivljenja izgubljeno otrostvo damijan janzekovic knjiga
bitka z depresijo damijan janzekovic knjiga druga ozadje

Tretji del je še v nastanjanju … 

(Kdaj bo? Ja, Damijan, kdaj bo? Nestrpno čakamo.)

damijan janzekovic najdeno zivljenje knjiga 3