Nemirne noge

TADDEA MIKLAVIN

.

To ni zgolj zgodba o ženski, ki se sooča s preizkušnjami, temveč iskren zapis duše, ki ne prenaša ujetosti. Njene besede so kot tok reke – včasih divje in nepredvidljive, drugič mirne in globoke.

Brez olepševanja razgalja lastne izkušnje, vključno z odvisnostmi in načinom soočanja z njimi. Duhovnosti ne romantizira, temveč k njej pristopa s pronicljivostjo in kančkom sarkazma, hkrati pa se spogleduje z idejo dušnih pogodb, ki nas zavezujejo k razrešitvi travmatičnih odnosov. Piše, ker drugače ne more. In prav v tej surovi iskrenosti je moč te knjige.

Govori o pogumu, o padcih in vstajanjih, o ljubezni, ki včasih pomeni oditi, in o svobodi, ki jo najdemo šele, ko se odrečemo vlogam, ki nam ne pripadajo.

Nemirne noge so opomnik, da je življenje gibanje, da so spremembe edina stalnica in da v sebi vsi nosimo moč, da izbiramo svojo pot. Avtorica nam s svojo zgodbo ne ponuja odgovorov, temveč nas spodbuja, da si jih poiščemo sami.

Število strani: 136     Prva izdaja: April 2025    Vezava: Mehke platnice z zavihki

Redna cena: 22,00 €

.

.

taddea miklavin knjiga Nemirne noge, Založba 5KA

Obstajajo knjige, ki jih prebereš in nanje pozabiš. Potem pa so tiste, ki ostanejo – ne zato, ker bi bile udobne, ampak ker te premaknejo. Nemirne noge Taddee Miklavin je ena takšnih knjig.

Pokukajte v knjigo

Zgodbe so zgodbe. Ene smešne, ene žalostne, ene za zjokat, druge za znoret. Vsi jih imamo, samo zapisati jih znamo eni bolje. Drugi pa povedati in smo si bot.

Ob koncu dneva se vsi slečemo. Vse maske gredo z lic, vse solze se posušijo in ves smeh ponikne. Ob koncu dneva nam še Bog ne sodi. Zakaj bi ga torej preživeli kot nekdo, kar nismo?

Pisatelj je tisti, ki piše in pika. Ne bere knjig o pisanju, ne posluša predavanj, ne vpisuje se na seminarje in včlanjuje v klube za pisce, ne da bi pisal!

Drži, kot pravijo, da talent še ni garancija za uspeh, da trdo delo tudi ne, pa sem ugotovila sama.

To so moji elementi sreče: zavestno živeti v sedanjosti, se veseliti jutri in biti hvaležna za včeraj. Če to dosežem, potem se bom odrezala bolje, kot sem se zadnjič. Ne vem, kaj prihaja naproti, vem pa, da če pričakujem dobro, prihaja dobro, in da če pričakujem strahove, pridejo tudi ti.

Taddea Miklavin

Kdo je Taddea Miklavin?

Taddea Miklavin je mlada slovenska pisateljica srednjih let. Tako se opisuje sama, saj je svojo pot pisateljice začela šele v poznih štiridesetih. »Pisala pa sem trideset let,« dodaja.

In o tem razmišlja v tej knjigi. O svoji poti, ki jo je – vajeni dosežkov in padcev, poslovnih in osebnih – vodila nazaj k sebi.

Nemirne noge so njen knjižni prvenec, a ne prva knjiga, ki jo je napisala. Knjiga 333, moje popotovanje k rasti in ustvarjalnosti je nastala v tujem jeziku, Nemirne noge pa so nekakšno nadaljevanje.

Taddea pravi, da je s pisanjem šele dobro začela in da stoji na pragu dolge pisateljske poti.

www.taddeamiklavin.com

taddea miklavin knjiga nemirne noge

Ostale zgodbe

Kdo je Damijan Janžekovič?

Za nasmehom preprostega fanta se skriva močna življenjska zgodba. Prav ta zgodba bolečine, depresije in različnih bitk ga je naredila močnejšega in sočutnejšega. V tem je našel navdih za študij pedagogike in psihoterapije, da bo lahko pomagal vsem »ranjenčkom«, ki jih razume v globine srca.

S svojim zgledom sporoča: »Možno se je dvigniti iz težkih in na trenutke nemogočih trenutkov. Nikoli ni prepozno začeti znova in vsak od nas si zasluži nov začetek.« 

(Namig: Obožuje kakav s smetano.)

Damijan Janžekovič – TEDx

Mnenja o knjigi IZ PEKLA DO ŽIVLJENJA: Bitka z depresijo

Medtem ko sem prvo knjigo brala z vmesnimi pavzami za izjokati se, sem drugo dobesedno požirala in se iz nje učila o tihi, zahrbtni in počasi uničujoči bolezni, ki se danes vsaj bežno dotakne vsakega šestega človeka. Dragi Damijan, hvaležna sem ti v svojem imenu in imenu vseh, ki v tvoji zgodbi najdejo navdih, moč, smisel in pot, da si se podal v bitko z depresijo, čeprav si vedel, da ena dobljena bitka še ne pomeni zmagati v vojni. Vedel si, da se pravo delo na sebi po tej zmagi šele začne in se odločil, da si daš priložnost.

Ines Ćeman

Včasih globokega. Na trenutke filozofskega. Na trenutke čustvenega in celo težkega branja. Bo knjiga dosegla svoj namen in komu pomagala, da si bo, tako kot Damijan, upal poiskati pomoč, namesto da bi vzdignil roko nadse? Bo zaradi nje tudi Damijanu lažje, saj tudi sam še predobro vem, da se nekatere rane nikoli ne zacelijo? Vsekakor! Ali pa, kot reče eden od protagonistov v knjigi: »Če boš rešil samo eno samo človeško bitje, si lahko čestitaš, naredil si ogromno!«

Aleš Prelog

Pokukajte v knjigo

Življenje je velikokrat napolnjeno z vprašanji brez odgovorov. Pogumno je iskati tiste odgovore, ki še naprej dajejo smisel v našem življenju. Včasih iskanje odgovorov vodi le do še več vprašanj, včasih pa je bolje, da česa ne izvemo nikoli. V mojem otroštvu je bilo veliko vprašanj, ki so me težila. Na nekatera mi je čas prinesel odgovor, druge odgovore sem moral poiskati, a na nekatera nisem imel odgovorov. So jih pa zato imeli drugi. Marsikdo mi je v tistem obdobju sicer poudarjal, da so določena vprašanja, ki jih je najboljše pustiti brez odgovora, a jaz sem kljub vsemu želel odgovore. Včasih je kruta resnica veliko lažje prebavljiva kot pa nevednost, vsaj v mojem primeru je bilo tako.

Pogledal me je in z nasmehom dodal: »Ti si že izjemno bitje. Zame si ti produkt lekcij, ki si se jih si se naučil. Za svoja leta si poln modrosti, saj si šel skozi marsikomu nepredstavljive, predvsem grozne stvari. In zraven mene sedi človek, ki je preživel toliko neviht in deževja, a je vseeno nadaljeval svojo pot. Bolečina te je okrepila, Damijan, dež pa te je s časom tudi očistil.«

Odvrnil sem: »Ravno to je tisto – včasih je vse, kar moramo storiti, da se preprosto odločimo. Da globoko vdihnemo in naredimo korak naprej ter stopimo ven iz cone udobja. Ljudje lahko za vedno stojimo v coni udobja in vedno bomo našli razlog, da ne bi stopili ven. Dejstvo je, da pri izstopu stopamo v neznano in ne vemo kaj nas čaka – morda bo bolelo, morda bo težko, morda bo neprijetno. In vse to je res, a hkrati bomo zapravili številne priložnosti v življenju, če stojimo na robu cone udobja. Najbolje je, da stopimo korak naprej in se odpravimo v neznano. Nikoli ne vemo, koliko lepih stvari nas tam čaka.«

iz pekla do zivljenja bitka z depresijo damijan janzekovic

“Trenutno je moj edini cilj v življenju biti srečen – resnično, intenzivno in dosledno srečen ter navdušen nad življenjem.”

Iz knjige IZ PEKLA DO ŽIVLJENJA – Bitka z depresijo, Damijan Janžekovič

Iz knjige IZ PEKLA DO ŽIVLJENJA – Izgubljeno otroštvo, Damijan Janžekovič

MOGOČE VAS ZANIMA ŠE PRVI DEL TRILOGIJE:

Iz pekla do življenja, Damijan Janžekovič

iz pekla do zivljenja izgubljeno otrostvo damijan janzekovic knjiga
bitka z depresijo damijan janzekovic knjiga druga ozadje

Tretji del je še v nastanjanju … 

(Kdaj bo? Ja, Damijan, kdaj bo? Nestrpno čakamo.)

damijan janzekovic najdeno zivljenje knjiga 3